Aktywnie!

Izraelczyk.plMonika

Izrael, dla spragnionych wrażeń i ruchu, ma do zaoferowania całą gamę atrakcji. Można wspinać się po stromych zboczach Masady (i nie tylko Masady) albo podróżować przez piaski pustyni Negew. Jest jeszcze joga nad Morzem Śródziemnym, narty wodne na Jeziorze Galilejskim czy nurkowanie z delfinami w Zatoce Koralowej (Ejlat). Dla odważnych przeznaczone są loty paralotniami. Lista zajęć ciągnie się zresztą bez końca.

Z południowego krańca Morza Martwego do Ejlatu – najbardziej wysuniętego na południe miasta Izraela – jedzie się samochodem zaledwie półtorej godziny. To tam, w Zatoce Akaba zaczyna się Morze Czerwone, a wraz z nim kilometry raf koralowych. Wybrzeże Coral Beatch to jednak nie tylko raj dla płetwonurków, to także naturalne środowisko delfinów i lwów morskich. Na lądzie zaś są wielbłądy, które służą turystom jako pustynny środek lokomocji.

Bogata oferta turystyczna Ejlatu sprawia, że każdy zaplanuje tu sobie idealny dzień. W znajdujących się przy plaży szkołach można zrobić kurs nurkowania, wraz z certyfikatem, wypożyczyć sprzęt do kitesurfingu czy narty wodne. Gdy znudzi się woda, do dyspozycji turystów są wypożyczalnie rowerów i paralotni. W końcu kto nie chciałby zobaczyć księżycowego krajobrazu pustyni Negew z lotu ptaka?

Adres:

Na stronie www.israel-mtb.com znajdują się informacje o wypożyczalniach jednośladów, a także o wycieczkach rowerowych po Izraelu.