Jezioro Galilejskie

Izraelczyk.plMonika

Na północ od Morza Martwego, tam gdzie dolina Jordanu spotyka Jezioro Galilejskie (Kineret), leży miasto Tyberiada (Tweria), od czasów rzymskich znane jako doskonałe miejsce wypoczynku. Obecność źródeł termalnych i tysiące unikalnych zabytków sprawiają, że basen Jeziora Galilejskiego jest jednym z najbardziej turystycznie rozwiniętych regionów Izraela.

W samej Tyberiadzie znajdziemy szereg hoteli oferujących ośrodki spa, dostęp do źródeł termalnych oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (narty, motorówki, skutery wodne). Najbardziej znanym i prestiżowym jest Scots Hotel, urządzony w pięknym XIX-wiecznym budynku do dziś należącym do Szkockiego Kościoła Anglikańskiego. Luksusowe spa hotelu zostało ukończone w 2009 roku.

Kolejnym dobrym miejscem dla turysty jest niedawno odnowiony Rimonim Galei Kinneret, którego spa rozciąga się na 600 m2, a także Hotel Spa Mizpe HaYamim, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Galilejskie i na Wzgórza Golan i Górę Hermon. Poza hotelami dookoła jeziora mieści się szereg kibuców oferujących pokoje, baseny i prywatne plaże. Wśród nich szczególnie wart odwiedzenia jest Nof Ginosar, z uwagi na doskonałe położenie, zaledwie kilka kilometrów od Tyberiady i góry zwanej Górą Błogosławieństw.

Adresy:

■ The Scots Hotel, St. Andrew’s Galilee, Tyberiada
tel. +972/ 46 710710
www.scotshotels.co.il

■ Rimonim Galei Kinneret, Kaplan Ave (koło mariny), Tyberiada
tel. +972/ 36 754591
www.rimonim.com

■ Nof Ginosar Hotel, Kibbutz Ginosar
tel. +972/ 46 700320
www.ginosar.co.il

■ Mizpe HaYamim Resort, Rosh Pina
tel. +972/ 46 994555
www.mizpe-hayamim.com